Je winkelwagen is momenteel leeg!

Haarverlies bij vrouwen
Haarproblemen.nl voor eerlijke en onafhankelijke informatie zonder commerciële bindingen
Haarverlies bij vrouwen
Dit artikel gaar over de erfelijke haaruitval. Voor haaruitval door ziekte gelden andere maatstaven. Het aantal vrouwen met een erfelijke haaruitval is stijgend. De oorzaken? Daar zijn we nog niet helemaal achter. Wel weten we dat, behalve als er sprake is van een haarziekte, haaruitval wordt veroorzaakt door de hormoonwerking, net zoals bij heel veel mannen. Ik ben geen arts, maar kijk in dit geval naar de veranderingen die zich hebben voorgedaan en die wellicht die haaruitval kan verklaren. Nogmaals, ik ben geen arts, maar ik heb al meer dan 40 jaar te maken met vrouwen en haarverlies tijdens mijn consulten.
De Pil
Jaren geleden kreeg de vrouw de pil, het voorbehoedmiddel bij uitstek. Lekker makkelijk, een pilletje dat je dagelijks gedurende een bepaalde periode moest innemen. Maar die pil heeft ook invloed op de hormoonhuishouding. Zau het kunnen dat die pil ook zijn invloed heeft op haaruitval bij vrouwen? En dan ook nog als de pil jarenlang van generatie tot generatie wordt gebruikt? We weten wel dat bij het overstappen van het ene middel naar een ander middel de problemen kunnen worden beperkt. Geen hernieuwde haargroei, maar behouden wat je hebt.
Dood is dood
Als er een erfelijke haargroei optreedt sterft de haarfollikel langzaam af en na verloop van tijd kan die haarfollikel zelfs niet meer worden aangetroffen in de huid. Dus van hergroei van haren kan bij een erfelijke haaruitval geen sprake zijn. Wat wel kan is dat haren die in de laatste uitvalfase zitten, het zogenaamde vellous haar, door bepaalde medicijnen, zoals minoxidil, een opkikker krijgen waardoor ze toch doorgroeien. Dat middel moet dan wel blijvend worden gebruikt om die werking te blijven waarborgen. Dit geldt natuurlijk ook voor haaruitval bij de man.
Wat te doen
Denk er aan dat de haaruitval al een tijdje bezig kan zijn voordat je het zelf bemerkt. Je kijkt namelijk meerdere malen per dag in de spiegel en zit dus niet dat he haar iedere dag iets dunnen wordt. Je raakt aan je spiegelbeeld gewend. Belangrijk is de diagnose. Hebben we hier te maken met een erfelijke haaruitval of een haaruitval door ziekte. Er zijn bepaalde patronen waardoor dit kan worden vastgesteld. Bij twijfel moet je uiteraard een bezoekje brengen aan een dermatoloog die zich heeft toegelegd op haaruitvalproblemen. Vraag je huisarts. Die weet wel waar die je naar toe moet verwijzen.
Haartransplantatie
Ik hoor de laatste tijd, via mijn contacten met de klinieken die haartransplantaties doen dat het aantal vrouwen die zij zien is toegenomen. Denk er echter wel aan dat voor een haartransplantatie bij vrouwen andere maatstaven gelden als voor die bij mannen. Vrouwen worden over het algemeen niet kaal. Zij ontwikkelen een dunnere bovenkant van het hoofd. Een diffuse vorm van haaruitval. Mannen kunnen al blij zijn als ze niet meer kaal zijn. Dat het haar nog wat aan de dunne kant is nemen ze op de koop toe. Vouwen komen soms met dusdanig dunnend haar naar de kliniek waarmee mannen, na behandeling, de kliniek verlaten. In weze willen de meeste vrouwen weer die bos haar terug van voor de haaruitval en hoe goed haartransplantaties ook zijn dat kan niet. Er wordt geen nieuw haar geschapen. Het nog aanwezige haar wordt opnieuw, meer nu eerlijke verdeeld.
Meer informatie over haaruitval bij vrouwen: HAARUITVAL BIJ DE VROUW
HANDIGE LINKS NAAR HANS J. DIKS
- Hierbij mijn cv, zodat je kan zien met wie je hebt te maken: cv: Hans J. Diks
- Ik weet ook niet alles. Dus heb ik een adviesraad: Adviesraad haarproblemen.nl
- Gratis nieuwsbrief en e-boek over haarproblemen:Gratis e-boek
- Gratis digitaal consult met mij: Digitaal spreekuur
- Persoonlijk en onafhankelijk privé consult met mij: Privé consult
Vragen? Gratis digitaal spreekuur
www.haarproblemen.nl/gratis-digitaal-spreekuur
“En bovendien ben ik van mening dat je alleen recht hebt op succes als je waarde toevoegt” (Hans J. Diks)
Deze non-profit website wordt mede mogelijke gemaakt door onze sponsors
Geef een antwoord